(a+b)/2-2/(1/a+1/b)=1


Ebből az egyenletből valahogy annak kéne kijönnie, hogy


(a-b)^2=2(a+b)


de nem tudok rájönni, hogy hogy. Valaki levezetné?



2016. ápr. 30. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első egyenlet miatt, azért kösd ki, hogy 'a' és 'b' sem lehet zérus. Ha megoldod őket az a= √(4b+1)+b+1 illetve a2=

-√(4b+1)+b+1 megoldásokat kell, hogy kapjad mindkét esetben és b>=-1/4 további feltétellel. Sz. Gy.

2016. máj. 1. 00:10
 2/3 Angelo84 ***** válasza:

Szorzol kettővel.


(a+b)-4/(1/a+1/b)=2


Most masik nevezovel szorzok.


1+a/b+1+b/a-4=2/a+2/b


Most szorzok kulon b es a val


2ab+a^2+b^2-4ab=2a+2b

a^2-2ab+b^2=2a+2b


Es ez pont az ami kell.

2016. máj. 1. 00:17
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. máj. 1. 13:28