(a+b)/2-2/(1/a+1/b)=1
Ebből az egyenletből valahogy annak kéne kijönnie, hogy
(a-b)^2=2(a+b)
de nem tudok rájönni, hogy hogy. Valaki levezetné?
2016. ápr. 30. 23:08
1/3 anonim válasza:
Az első egyenlet miatt, azért kösd ki, hogy 'a' és 'b' sem lehet zérus. Ha megoldod őket az a= √(4b+1)+b+1 illetve a2=
-√(4b+1)+b+1 megoldásokat kell, hogy kapjad mindkét esetben és b>=-1/4 további feltétellel. Sz. Gy.
2/3 Angelo84 válasza:
Szorzol kettővel.
(a+b)-4/(1/a+1/b)=2
Most masik nevezovel szorzok.
1+a/b+1+b/a-4=2/a+2/b
Most szorzok kulon b es a val
2ab+a^2+b^2-4ab=2a+2b
a^2-2ab+b^2=2a+2b
Es ez pont az ami kell.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. máj. 1. 13:28