Kihagytam pár lépést, azokat értem, de a feladat végi számolásokat nem, hogy miből mi jön ki, és miért. Ennél a feladatnál a zárójeles részek nem mennek (pl. szorzatból miért lesz összeg, vagy hová tűnnek az egyes tagok és miért).
2017. okt. 13. 15:40
1/3 anonim válasza:
Egy általános iskolás anyagból, amit kiemelésnek hívnak.
2/3 tatyesz válasza:
A Fibonacci sorozat definíciója szerint f(n+2)=f(n+1)+f(n)
Ebből következik, hogy f(2n)+f(2n+1)=f(2n+2)
Ezért van az, hogy ami az egyik sorban
f(2n)(f(2n)+f(2n+1)), az a következő sorban f(2n)f(2n+2).
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2017. okt. 14. 12:10