Teljes indukció - Fibonacci sorozat, hogyan kell megoldani?


[link]


Kihagytam pár lépést, azokat értem, de a feladat végi számolásokat nem, hogy miből mi jön ki, és miért. Ennél a feladatnál a zárójeles részek nem mennek (pl. szorzatból miért lesz összeg, vagy hová tűnnek az egyes tagok és miért).



2017. okt. 13. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
Egy általános iskolás anyagból, amit kiemelésnek hívnak.
2017. okt. 13. 15:41
 2/3 tatyesz ***** válasza:

A Fibonacci sorozat definíciója szerint f(n+2)=f(n+1)+f(n)


Ebből következik, hogy f(2n)+f(2n+1)=f(2n+2)

Ezért van az, hogy ami az egyik sorban

f(2n)(f(2n)+f(2n+1)), az a következő sorban f(2n)f(2n+2).

2017. okt. 14. 08:39
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2017. okt. 14. 12:10