Egy nyugalomban lévő protont 150 V feszültséggel gyorsítunk. Homogén, merőleges mágneses térbe érve a proton 0,12 m sugarú körpályán mozog. Mekkora a mágneses indukció értéke?

2017. jún. 18. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Ez sima képletbehelyettesítés, fv.tábla tartalmazza...
2017. jún. 19. 00:06
 2/7 A kérdező kommentje:
Épp azért kérdeztem, mert nem találom. Inkább írd le, melyik képletet alkalmazzam.
2017. jún. 19. 00:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Tipikus lustaság jele. Hogyan lehet ember ennyire lusta?!


Még azt is megadom, hol keresse, de képtelen kinyitni a fv.táblát. Minek jár az ilyen középiskolába? Szülőknek sok a pénze biztos...


Na mind1, két képletet kellett volna megtalálni.


1. A proton sebessége: v=(2*q*U/m)^(1/2).


2. B=(m*v)/(R*q).


Kérdés?

2017. jún. 19. 12:35
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, a kiegészítő előadással együtt. Nem vagyok középiskolás, már egy végeztem. Akkoriban sem volt kedvencem a fizika, mert elég rossz tanárunk volt, de elfogadhatóra hoztam a fizika jegyemet. Mára viszont legtöbb összefüggést elfelejtettem,a függvénytáblázatban keresgélni nem tudok túl rutinosan, így ezt nem vettem észre. Mi olyan nagy gond ebben? Lehet számodra egyszerű a feladat, de nekem tegnap éjjel, amikor szembejött velem, nem sikerült megoldani, így rákérdeztem. Ha ennyire zavar a hasonló jellegű kérdés, nem pont a gyk.hu-n kellene töltened az idődet.

De még egyszer, köszi a segíts3get.

2017. jún. 19. 16:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Na és hogy jött veled szembe ez a feladat kérdező?


Mellesleg ha valaki nem emlékszik a képletre, az sem probléma, mert csak két dolgot kell tudni:


1. A feszültséggyorsításra fordított munka mozgási energiává alakul át, azaz q*U=(1/2)m*v^2.


2. A Lorentz erő (B*I*L=B*Q*v) a centrifugális erővel azonos (m*v^2/R).


Ezekből jönnek ki a függvénytábla beli képletek is, látjuk tehát milyen egyszerű.

2017. jún. 19. 16:48
 6/7 anonim válasza:
Mennyi lett végül a megoldás ?
2018. máj. 28. 18:05
 7/7 anonim válasza:
A megoldás 15mT (millitesla)
2018. jún. 5. 12:24