Egyenes egyenlete (merőleges)?


Írjuk fel annak az egyenesnek az egyenletét, amelynek egy pontja

P ( -1:-3)

továbbá merőleges az

A(-1:3) és B(-2:5) pontokat tartalmazó egyenessel.



2017. jún. 6. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
(#1 vázold fel ; #2 függvény táblázat #3 normál vektor és irány vektor közötti kapcsolatot fontos tudni)
2017. jún. 6. 19:06
 2/3 A kérdező kommentje:
Kössz a semmit.
2017. jún. 6. 19:13
 3/3 anonim ***** válasza:
71%

Ha két egyenes merőleges egymásra akkor az egyik irányvektora megegyezik a másik normálvektorával. Jelen esetben az AB irányvektora megegyezik a P ponton átmenő rá merőleges egyenes normálvektorával.

AB irányvektor (-1;2)=normálvektor

-1*x+2*y=-1*(-1)+2*(-3)

-x+2y=-5

2017. jún. 6. 19:18