Írjuk fel annak az egyenesnek az egyenletét, amelynek egy pontja
P ( -1:-3)
továbbá merőleges az
A(-1:3) és B(-2:5) pontokat tartalmazó egyenessel.
2017. jún. 6. 19:00
1/3 anonim válasza:
(#1 vázold fel ; #2 függvény táblázat #3 normál vektor és irány vektor közötti kapcsolatot fontos tudni)
2/3 A kérdező kommentje:
Kössz a semmit.
2017. jún. 6. 19:13
3/3 anonim válasza:
Ha két egyenes merőleges egymásra akkor az egyik irányvektora megegyezik a másik normálvektorával. Jelen esetben az AB irányvektora megegyezik a P ponton átmenő rá merőleges egyenes normálvektorával.
AB irányvektor (-1;2)=normálvektor
-1*x+2*y=-1*(-1)+2*(-3)
-x+2y=-5