Határozzuk meg az A (-3,4) ponton átmenő, a d:2x-3y+1=0 egyenesre merőleges egyenes egyenletét. Segít valaki?

A megoldás menete is érdekelne.

2016. aug. 22. 19:50
 1/1 anonim ***** válasza:

y=-(2/3)x - (1/3)

merőleges: y=(3/2)x

A (-3,4) pontba felvesszük az egyenest és kiszámoljuk,hogy hol metszi az y tengelyt.A meredekségből kiszámoljuk a szöget: arctg 3/2 = 56,31 fok.A 3 hosszúságú alapot megszorozzuk tan 56,31-gyel,ami 4,5.Ebből következik,hogy az y-t 4+4,5-nél metszi.Az egyenes egyenlete tehát: y=(3/2)x+8,5

2016. aug. 22. 20:57