A megoldás menete is érdekelne.#házi feladat #matematika #egyenlet #vektor #egyenes #vektoralgebra #koordinátageometria #egyenes egyenlete
2016. aug. 22. 19:50
1/1 anonim válasza:
y=-(2/3)x - (1/3)
merőleges: y=(3/2)x
A (-3,4) pontba felvesszük az egyenest és kiszámoljuk,hogy hol metszi az y tengelyt.A meredekségből kiszámoljuk a szöget: arctg 3/2 = 56,31 fok.A 3 hosszúságú alapot megszorozzuk tan 56,31-gyel,ami 4,5.Ebből következik,hogy az y-t 4+4,5-nél metszi.Az egyenes egyenlete tehát: y=(3/2)x+8,5