A és b mely értékeire lesz a 2x-ay-1=0 és a 4x-y+b=0 egyenletű egyenes egymásra merőleges?


2015. jan. 4. 19:26
 1/1 anonim ***** válasza:

mindkét egyenletet rendezd y = mx +b formátumra:

y = 2/a *x -1/a

y = 4x +b



két egyenes akkor merőleges, ha az egyik iránytangense a másiknak negatív reciproka.

egyik iránytangens 2/a

másik 4

akkor merőlegesek, ha 4 = -a/2

ebből a = -8

2015. jan. 4. 19:38