MATEKOSOK! A K (-2; 3) ponton átmenő egyenes merőleges a 3x = 5y - 7 egyenletű egyenesre. Írja fel az egyenes egyenletét!?

Valaki kérem segítsen ezt a feladatot levezetni, mert teljesen elvesztem!
2014. febr. 20. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

3x-5y=-7

n( 3;-5)

erre merőleges

n( 5;3)

5x+3y=5*-2+3*3

5x+3y=-1

2014. febr. 20. 21:55
 2/4 A kérdező kommentje:
igazán köszönöm szépen!
2014. febr. 20. 22:02
 3/4 karmen97 válasza:
Honnn tudom hogy arra meroleges?
2016. ápr. 11. 19:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Innen :


[link]

2016. ápr. 12. 08:56