Adva van A (-3,7) és B (5, -4) pontok. Határozd meg azt az egyenes egyenletét amely merőleges AB-re illetve AB-t 4:7 arányba osztja?!

2014. febr. 10. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:

P(4*(-3)+7*5; 4*7+7*(-4)) = (23; 0) B-hez közelebbi


Q(7*(-3)+4*5; 7*7+4*(-4)) = (-1; 33) A-hoz közelebbi


n = AB(8; -11)


e: 8x - 11y = 8*23 + (-11)*0 --> 8x - 11y = 184


f: 8x - 11y = 8*(-1) + (-11)*33 --> 8x - 11y = -371

2014. febr. 10. 12:43
 2/5 anonim ***** válasza:

Még osztani kell 11-gyel:


P((4*(-3)+7*5)/11; (4*7+7*(-4))/11) = (23/11; 0)


Q((7*(-3)+4*5)/11; (7*7+4*(-4))/11) = (-1/11; 3)


s így tovább

2014. febr. 10. 12:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezen ellenőrizheted a megoldásod:

[link]

2014. febr. 10. 15:22
 4/5 A kérdező kommentje:
koszi.:))
2014. febr. 10. 21:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Íme, ezen még inkább ellenőrizheted a saját és mások (hiányos) megoldását:


[link]


[link]

2014. febr. 11. 07:39