Írja fel a (6;-3) ponton átmenő és a P (-1;4), Q (2;5) pontokat összekötő egyenesre merőleges egyenes egyenletét!?

Előre is köszönöm! Nagyon Fontos lenne!
2009. jún. 8. 14:39
 1/1 anonim ***** válasza:
A PQ irányvektora a v(3;1). Ennek a normálvektorának kell átmennie a Ponton.. Azt, hogy ez átmenjen a ponton, úgy írod fel, hogy, 3*x-1*y=3*6+-1*-3, szóval 3x-y=15
2009. jún. 9. 05:59