2013. febr. 26. 18:03
 1/2 bongolo ***** válasza:

Csinálj ábrát.

A háromszög alapjának hossza legyen a.

Az egyenes távolsága a csúcstól legyen x.

A felső kis háromszög hasonló az eredetihez, ezért az egyenes hossza (pontosabban a kis háromszög a' alapjának a hossza) az a/h = a'/x arányosságból számolható:

a' = x·a/h


A nagy háromszög területe a·h/2, a kicsié a'·x/2.

A nagy duplája a kicsinek:

ah/2 = 2·a'x/2

ah/2 = a'x

ah/2 = x²·a/h

Az 'a' kiesik.

h²/2 = x²

x = h/√2

2013. febr. 26. 22:09
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2013. febr. 27. 06:46