2013. febr. 26. 18:03
1/2 bongolo válasza:
Csinálj ábrát.
A háromszög alapjának hossza legyen a.
Az egyenes távolsága a csúcstól legyen x.
A felső kis háromszög hasonló az eredetihez, ezért az egyenes hossza (pontosabban a kis háromszög a' alapjának a hossza) az a/h = a'/x arányosságból számolható:
a' = x·a/h
A nagy háromszög területe a·h/2, a kicsié a'·x/2.
A nagy duplája a kicsinek:
ah/2 = 2·a'x/2
ah/2 = a'x
ah/2 = x²·a/h
Az 'a' kiesik.
h²/2 = x²
x = h/√2
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2013. febr. 27. 06:46