nem értem a házit..légyszi segítsetek! fontos lenne!2012. nov. 24. 16:13
1/2 A kérdező kommentje:
Légyszíves segítsetek!!!!:)
2012. nov. 24. 16:23
2/2 anonim válasza:
A befogó tétel szerint: a derékszögű háromszög befogója egyenlő az átfogó és a befogónak az átfogóra eső vetületének mértani közepével.
Ha
a = 6 - az egyik befogó
c(a) = 2 - a befogó vetülete az átfogón
c - az átfogó
akkor
a = √[c*c(a)]
négyzetre emelve
a² = c*c(a)
ebből
c = a²/c(a)
A másik befogó
b² = c² - a²
A magasság a legegyszerűbben a Pithagorasz tétellel számítható
m² = a² - c(a)²
Ezzel minden megvan.