Derékszögű háromszög egyik befogója 6cm, az átfogóra eső merőleges vetülete 2cm; mekkorák a tobábbi oldalai és a magassága?

nem értem a házit..légyszi segítsetek! fontos lenne!

2012. nov. 24. 16:13
 1/2 A kérdező kommentje:
Légyszíves segítsetek!!!!:)
2012. nov. 24. 16:23
 2/2 anonim ***** válasza:

A befogó tétel szerint: a derékszögű háromszög befogója egyenlő az átfogó és a befogónak az átfogóra eső vetületének mértani közepével.

Ha

a = 6 - az egyik befogó

c(a) = 2 - a befogó vetülete az átfogón

c - az átfogó

akkor

a = √[c*c(a)]

négyzetre emelve

a² = c*c(a)

ebből

c = a²/c(a)


A másik befogó

b² = c² - a²


A magasság a legegyszerűbben a Pithagorasz tétellel számítható

m² = a² - c(a)²


Ezzel minden megvan.

2012. nov. 24. 18:58