Egy háromszög szögeinek aránya 2:3:4, míg a kerülete 18 cm. Mekkorák a háromszög szögei?

Hogyan kezdjek neki? Tisztában vagyok vele, hogy szinusz-tételt kell használni, de csak a szögeket ismerem, abból pedig nem tudok semmit az oldalakról.

2012. nov. 22. 20:45
 1/2 anonim ***** válasza:

A kérdésed a szögekre vonatkozik, de sztem az oldalakat szeretnéd tudni.


A szögek ugye 40°, 60°, 80°.


A sinustétel szerint a:b:c=sin40°:sin60°:sin80°.

Tehát ilyen arányban kell felosztani a 18cm-t.

Bármit adott arányban úgy osztunk fel, hogy összeadjuk az arány tényezőit, azzal elosztunk és felszorozzuk egyenként velük:


a=sin40°*18/(sin40°+sin60°+sin80°)=4,64 cm

b=sin60°*18/(sin40°+sin60°+sin80°)=6,25 cm

c=sin80°*18/(sin40°+sin60°+sin80°)=7,11 cm

2012. nov. 22. 20:57
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, az oldalakra gondoltam, csak fáradt vagyok és véletlen rosszul írtam. Köszönöm szépen a segítséget:)
2012. nov. 22. 21:10