Milyen széles lesz a sétány? Levezetnétek kérlek, hogyan számoltatok?


A parkban egy téglalap alakú, 2700négyzetméter területű zöldövezeten keresztül, párhuzamos szélű sétányt alkitanak ki úgy, hogy a sétány hoszabbik oldala egybeessék a téglalap átlójávl, ami pontosan 75 méter.A megmaradt két háromszög alakú terület aránya 25:16.

Milyen széles lesz a sétány?



2012. nov. 16. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
7,2 m
2012. nov. 16. 21:08
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, 7.2 , csak a kérdező a levezetést is kérte:

[link]

2012. nov. 16. 21:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Igazad van, a levezetés hiányzik. :-)

Utálom, ha valaki csak a megoldást közli, de nem egy nehéz feladatról lévén szó, biztos voltam benne, hogy valaki majd szépen megoldja valamilyen módszerrel a feladatot.


De mint mindig, most is feladat zárt megoldására voltam kíváncsi. :-)

Kicsit más módszerrel a következő eredmény jött ki:


Ha

T - a park területe

d - az átlója

A nagyobb és a kisebb háromszögek területének aránya

Tn/Tk = p/q

s - a sétány szélessége,

akkor a feladat zárt megoldása:


s = (T/d)[1 - √(q/p)]

===============


DeeDee

********

2012. nov. 16. 23:35
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyonszépen köszönöm.
2012. nov. 17. 08:06
 5/6 A kérdező kommentje:

Ne haragudj,de elmagyaráznád honnan jött ki a 11025.

(a+b)a négyzeten=11025? a (a+b)a négyzetent értem az a binim négyzete, de honnan tudod, hogy ehgyenlő 1125-tel?

2012. nov. 18. 17:35
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ne haragudj,de elmagyaráznád honnan jött ki a 11025"

Ott van felette a szöveg, hogy az első egyenletet megszorzom kettővel (2ab=5400) és hozzáadom a második egyenlethez (baloldalakat egymással, jobboldalakat egymással összeadom.) Baloldal a két tag négyzete, jobboldal a 11025.

2012. nov. 18. 19:20