2013. okt. 23. 12:25
1/2 anonim válasza:
A keresett egyenes normálvektora merőleges az adott 7x-5y-7=0 egyenletű egyenes normálvektorára.
7x-5y-7=0 --> n(7; -5) Erre mrőleges pl. az n'(5; 7) vektor.
5x + 7y = 5*2 + 7*3
5x + 7y = 31
-KA-
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :) zöldpacsi :D
2013. okt. 23. 12:52