2013. okt. 23. 12:25
 1/2 anonim ***** válasza:

A keresett egyenes normálvektora merőleges az adott 7x-5y-7=0 egyenletű egyenes normálvektorára.


7x-5y-7=0 --> n(7; -5) Erre mrőleges pl. az n'(5; 7) vektor.


5x + 7y = 5*2 + 7*3


5x + 7y = 31


-KA-

2013. okt. 23. 12:50
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :) zöldpacsi :D
2013. okt. 23. 12:52