Hogy kell ezt a matek feladatot megoldani? (Az egyenes egyenletei)


Írjuk fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely átmegy:

az origón és az y= -2/3x+5 egyenletű egyenesre merőleges


se kép se hang :/ nagyon nem megy :/ részletesen elmagyarázná valaki hogy hogyan kell ezt megoldani?

előre is köszönöm



2014. márc. 11. 18:17
 1/1 anonim válasza:

az eredeti egyenes egyenletét átalakítod:

y+2/3*x=5

2x+3y=15

ebből:n_a(2;3)

ezt 90 fokkal elforgatod, ez lesz n_f(3;-2)

az origó: O(0;0)

az f egyenletét felírhatod a normálvektoros egyenlettel:

3x-2y=0

2014. márc. 11. 18:26