Írjuk fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely átmegy:
az origón és az y= -2/3x+5 egyenletű egyenesre merőleges
se kép se hang :/ nagyon nem megy :/ részletesen elmagyarázná valaki hogy hogyan kell ezt megoldani?
előre is köszönöm
2014. márc. 11. 18:17
1/1 anonim válasza:
az eredeti egyenes egyenletét átalakítod:
y+2/3*x=5
2x+3y=15
ebből:n_a(2;3)
ezt 90 fokkal elforgatod, ez lesz n_f(3;-2)
az origó: O(0;0)
az f egyenletét felírhatod a normálvektoros egyenlettel:
3x-2y=0