(2/3)^(n+1) - (n+1)*(2/3) + n >= 02017. máj. 26. 17:20
1/4 anonim válasza:
Elárulnádd hogy az "n"-milyen szám? Racionális vagy irracionális vagy természetes...?
2/4 A kérdező kommentje:
Természetes, bocsi hogy lehagytam.
2017. máj. 26. 18:33
3/4 anonim válasza:
Sajnos nem volt időm. Még szükség van a megoldásra vagy már iskolában megoldottátok?
Nem tűnt valami érdekes feladatnak. Az indukció lenne az utolsó amivel ennek nekifognák. De ha azzal kell akkor negatív tagot vidd át jobbra, 1-re igaz, 2-re is. Feltételezzük hogy "n"-re is, bizonyítsuk n+1-re. S utána rendezgeted s kikell jöjjön.
4/4 anonim válasza:
(2/3)^(n+1)+n>= (n+1)*(2/3)
<=> 2/3*((2/3)^(n))+n>=(n+1)*2/3 /////// *3
2*(2/3)n+3n>=2n+2
2*(2/3)n +n>=2
S akkor itt jön képbe az indukció!!!!
Felkellene írd ez után hogy 0,1,2-re igaz!!
S utána evidens hogy igaz lesz, mivel n nagyobb lesz mint 2, és még HOZZÁ adunk valamennyit, szóval remélem érted.