2017. máj. 20. 23:06
1/3 anonim válasza:
megadható a Fibonacci sorozat n-edik eleme zárt alakban:
F(n)=[a^n-b^n]/gyök(5)
ahol a=(gyök(5)+1)/2
és b=(gyök(5)-1)/2
ezzel:
F(n+1)/F(n)=[a^(n+1)-b^(n+1)]/[a^n-b^n]
mivel gyök(5) "kiesik"
most egyszerűsítsünk a^n-nel:
F(n+1)/F(n)=[a-b*(b/a)^n]/[1-(b/a)^n]
mivel b/a kisebb 1-nél, ezért (b/a)^n határértéke 0
tehát a hányados határértéke a/1, azaz (gyök(5)+1)/2
2/3 A kérdező kommentje:
Azta! Köszönöm szépen :)
2017. máj. 21. 01:08
3/3 anonim válasza:
Esetleg másképpen, csak a rekurziót használva:
a Fibonacci-sorozat definíciója:
a_{n+1} = a_n + a_{n-1};
osszuk el mindkét oldalt a_n-el:
a_{n+1} / a_n = 1 + a_{n-1} / a_n.
Ha a szomszédos tagok sorozatának határértékét vesszük, akkor határértékben az n+1-edik és n-edik tag megegyezik és éppen a keresett x határérték. Innen
x = 1 + 1/x.
Ennek a megoldása éppen az előző válaszban kapott eredmény.