Ha igen, hogy lehet ezt bizonyítani? Vagy mondjuk egy versenyen, ahol ez a kulcs (mármint a kérdésem, mint állítás), nem kell bizonyítani, mert tanítják a suliban? Nem tanultunk még a Fibonacci-sorozatról, csak egyszer magamtól oldottam egy lépcsős feladatot, hogy hányféleképp lehet feljutni, ahhoz kellett, akkor "fedeztem fel" a neten, hogy van ilyen, hogy F-sorozat. Viszont most az összegük a kérdéses, de erről nem találtam semmit a neten. Előre is köszi a választ. :)2016. okt. 30. 15:44
1/10 anonim válasza:
Csak az egészek. Azok mind, mert közte van az 1.
2/10 A kérdező kommentje:
Szóval akik tanultak ezzel kapcsolatba valamit, azoknál ez egy ilyen köztudott dolog amit nem kell különösebben bizonyítani?
2016. okt. 30. 16:08
3/10 anonim válasza:
Nem, ez nem egy köztudott dolog, ez egy nem-dolog. Köztudott dolog neked a törzsanyag nevekkel ellátott tételei. Nem írhatsz le random trivialitásokat azzal, hogy köztudott.
4/10 anonim válasza:
Gondolom, ez úgy értendő, hogy mindegyik Fibonacci-szám legfeljebb egyszer használható, nem?
5/10 anonim válasza:
Ez egy egyszerű teljes indukciós feladat.
Maguk a Fibonacci-számok nyilván felírhatók.
Nézzük az első néhány esetet:
1=1
2=1+1
3=2+1; 4=2+1+1
5=3+2; 6=3+2+1; 7=3+2+1+1
8=5+3; ...
Mivel a(n+1)=a(n)+a(n-1), ezért azt kell belátni, hogy az a(n)+1, a(n)+2, ... a(n)+a(n-1)-1 számok felírhatók az említett módon.
Tegyük fel, hogy a(n)-ig minden számra igaz az állítás.
Ezért az 1, 2, 3, ... a(n-1) mindegyike felírható az említett módon.
Emiatt a(n)+1, a(n)+2, ... a(n)+a(n-1)-1 számok mindegyike is felírható.
Így a(n+1)-ig is minden szám felírható.
Mivel az első (néhány) esetet tisztáztuk, így igaz minden n-re az állítás.
6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2016. okt. 31. 09:37
7/10 anonim válasza:
Parafagólem, nem azt az állítást bizonyítottad, amit állítasz.
8/10 anonim válasza:
Ne haragudj, én nem egészen azt olvastam, amit írtál...
9/10 anonim válasza:
Most akkor szted jó, vagy nem, amit írtam?
(Sztem jó...)
De megvitathatjuk, hátha vmi nem stimmnel.