Mennyi a 1egesz1/3 és 4/5 reciprokának a hányadosa? Mennyi2egesz 1/3 es 1/2 hányadosanak a reciproka?


2017. jan. 14. 12:42
 1/2 anonim ***** válasza:

1egesz1/3 = 3/3 + 1/3 = 4/3

4/5 reciproka = 5/4

A kettő hányadosához: törtet törttel úgy osztunk, hogy az osztó reciprokával szorzunk -> (4/3)*(4/5)=16/15


2egesz 1/3 = 6/3 + 1/3 =7/3

Ezt osztod el az előbbi minta alapján az 1/2-del, majd veszed a reciprokát (felcseréled a számlálót és a nevezőt, vagy ha jobban tetszik, elosztod a számmal az 1-et).

2017. jan. 14. 12:46
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😉
2017. jan. 14. 12:51