2017. jan. 14. 12:42
1/2 anonim válasza:
1egesz1/3 = 3/3 + 1/3 = 4/3
4/5 reciproka = 5/4
A kettő hányadosához: törtet törttel úgy osztunk, hogy az osztó reciprokával szorzunk -> (4/3)*(4/5)=16/15
2egesz 1/3 = 6/3 + 1/3 =7/3
Ezt osztod el az előbbi minta alapján az 1/2-del, majd veszed a reciprokát (felcseréled a számlálót és a nevezőt, vagy ha jobban tetszik, elosztod a számmal az 1-et).
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😉
2017. jan. 14. 12:51