Egy urnában 3 piros és 2 zöld golyó van. Kihúzunk 3-at visszatevés nélkül.


Mennyi annak az esélye,hogy a második golyó zöld?


megoldásom: kedvező esetek száma 4*1*3 + 4*1*3 = 24

összes esetek száma: 5*4*3=60

így a megoldás : 24/60=0,4


Esetleg másféle felírással ha tudja valaki,azt is hálásan megköszönném...


2017. okt. 8. 20:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Számozzuk be a golyókat 1-től 5-ig.

1p, 2p, 3p, 4z, 5z


Összes eset 5*4*3=60


Jó eset:

első piros, második zöld harmadik tök mindegy

vagy első zöld, második zöld, harmadik piros


3*2*3 + 2*1*3 = 18+6=24


"megoldásom: kedvező esetek száma 4*1*3 + 4*1*3 = 24 "


Bevallom ezt nem értem, hogy melyik szám micsoda akar lenni, de az eredmény jó.


(Egyébként tök ugyanaz jön ki, ha csak 2-őt húzunk, mivel a 3. golyó nem számít.

Összes eset: 5*4=20

Jó eset: 3*2+2*1 = 8

2017. okt. 8. 22:38