Egy urnában 3 piros és 2 zöld golyó van. Kihúzunk 3-at visszatevés nélkül.
Mennyi annak az esélye,hogy a második golyó zöld?
megoldásom: kedvező esetek száma 4*1*3 + 4*1*3 = 24
összes esetek száma: 5*4*3=60
így a megoldás : 24/60=0,4
Esetleg másféle felírással ha tudja valaki,azt is hálásan megköszönném...
2017. okt. 8. 20:49
1/1 anonim válasza:
Számozzuk be a golyókat 1-től 5-ig.
1p, 2p, 3p, 4z, 5z
Összes eset 5*4*3=60
Jó eset:
első piros, második zöld harmadik tök mindegy
vagy első zöld, második zöld, harmadik piros
3*2*3 + 2*1*3 = 18+6=24
"megoldásom: kedvező esetek száma 4*1*3 + 4*1*3 = 24 "
Bevallom ezt nem értem, hogy melyik szám micsoda akar lenni, de az eredmény jó.
(Egyébként tök ugyanaz jön ki, ha csak 2-őt húzunk, mivel a 3. golyó nem számít.
Összes eset: 5*4=20
Jó eset: 3*2+2*1 = 8