Mi a megoldás Móor Ágnes fizika példagyűjteményéből a 948 as Coulomb feladatra?

[link]

2017. okt. 3. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
20%
nem müxik a link
2017. okt. 4. 05:20
 2/3 anonim ***** válasza:
27%
A hiba a te készülékedben van, nekem bejön most is, bejött tegnap este is.
2017. okt. 4. 19:26
 3/3 anonim ***** válasza:
75%

Felírod/rajzolod az erőket, és felbontod őket függőleges és vízszintes komponensekre:

1. eset (levegő):

K1cos(a) = kq^2/d^2

K1sin(a) = mg

2. eset (petróleum):

K2cos(a) = k/2*q^2/d^2

K2sin(a) + V*ró(p)*g = mg

Valamint minden vízbe mártott...: V = m/ró(x)

A másodikat elosztva az elsővel, illetve a negyediket átrendezve, majd elosztva a harmadikkal, mindkét oldalon ugyanannak a szögnek a tangensét kapjuk, egyenlővé téve őket:

mgkd^2/q^2 = mg(1-ró(p)/ró(x))*2kd^2/q^2

Rendezve:

ró(x) = 2ró(p)

Tehát ró(x) = 1,6 kg/dm^3.

2017. okt. 4. 21:24