Valaki elmagyarázná ennek a matekfeladatnak a megoldását?

Egy külföldi gyár Magyarországról műszereket rendelt. Ezek elkészítését az egyik 4 hónapra, a másik gyár 6 hónapra vállalta. A megrendelő kérésére a két gyár együttesen készítette el a műszereket. Hány hónap múlva készültek el így a munkával?

2017. okt. 1. 16:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mint minden ilyen feladatnál, itt, is az egységre van szükség.

Ahol 4 hónap alatt készítik el teljes mennyiséget, ott 1 hónap alatt az 1/4-ét tudják elkészíteni.

Ahol 6 hónap alatt készítik el teljes mennyiséget, ott 1 hónap alatt az 1/6-át tudják elkészíteni.


Az összegzéshez közös nevezőre van szükség.

1/4 = 3/12

1/6 = 2/12

1 hónap alatt, a két helyen, összesen a 3/12 + 2/12 = 5/12 részt tudják elkészíteni.


A teljes mennyiség: 12/12.

Ennek elkészítéséhez 12/5 = 2,4 hónap szükséges.

2017. okt. 1. 16:53