Egy mértani sorozat és egy számtani sorozat első tagja 2. A mértani sorozat 3. , illetve 5. tagja a számtani sorozat 2. , illetve 11. tagjával egyenlő. Mekkora a mértan sorozat 2004. tagja?

2017. szept. 19. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Na nézzük!

2 + d = 2 * q^2

2 + 10d = 2 * q^4

Két ismeretlen, két egyenlet, próbálkozz!

2017. szept. 19. 19:22
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi...így már értem :D
2017. szept. 19. 19:28