2017. máj. 23. 17:16
1/1 Pelenkásfiú válasza:
Legyen az első tag a 2.
a1 = 2
A 162 pedig az ötödik elem, mert hármat teszünk közé:
a5 = 162
Egy számtani sorozat esetén bármelyik tagot megkapod az alábbi képlettel:
a_n = a1 + (n-1) * d
vagyis:
a5 = a1 + 4*d
Helyettesítsük be, amit tudunk:
162 = 2 + 4d
Vonjunk ki mindkét oldalból kettőt:
160 = 4d
Osszuk 4-gyel mindkét oldalt:
d = 40
Tehát 40-el nagyobb minden következő elem:
2, 42, 82, 122, 162