a1*a1+a2*a2=52
a2*a2+a3*a3=100
Melyik ez a sorozat?
Koszonom, ha megirod!
2017. márc. 19. 19:22
1/2 anonim válasza:
Átírod a tagokat a1 és d függvényében:
(a1)^2 + (a1+d)^2 = 52
(a1+d)^2 + (a1+2d)^2 =100
Ez egy kétismeretlenes egyenlet, amit már meg tudunk oldani.
2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2017. márc. 29. 14:20