2017. márc. 2. 16:23
1/4 anonim válasza:
a1+5d=15
a1+8d=0
alsóból kivonod a felsőt, marad: 3d=-15
Ebből számolsz d-t, abból meg a 2. sor alapján a1-et.
2/4 Shai-Hulud válasza:
A növekmény: d = (0-15)/(9-6) = -15/3 = -5
Az első tag: 15 - (-5*(6-1)) = 40
3/4 Tom Benko válasza:
a_n-a_m=(n-m)d, innen már egyszerű.