Ez a kérdés, bár én ott akadtam el hogy hogyan számoljam ki a differenciát!
Valaki tudna segíteni?
2014. máj. 3. 10:06
1/4 anonim válasza:
a1=2
a7=2+6d
s7= (a1+a1+6d)/2*7=45.5
s7=((2+2+6d)/2)*7=45.5
ebből ki tudod számolni a d-t.
2/4 anonim válasza:
S7 = a1+(a1+d)+(a1+2d)+(a1+3d)+(a1+4d)+(a1+5d)+(a1+6d)
itt már az ismeretlen csak egy lesz mert ugyebár az S7 az 45,5 az a1 pedig 2 és kapsz egy egyszerű egyenletet :)
3/4 A kérdező kommentje:
ÓÓÓÓ már értem!! :) Nagyon szépen köszönöm mindkét választ!!! Azért nem jött ki nekem, mert a differenciát csak 6x adtam hozzá. Akkor a hatodik tag 9,5.
Nagyon sokat segítettetek, kedden érettségizem, és épp gyakorlok :) A mértanit értem, meg minden mást is, bár a logaritmust még gyakorlom kicsit :)
2014. máj. 3. 14:47
4/4 anonim válasza:
ha a logaritmussal bármi gond van irj nyugodtan