A számtani sorozat első tagja 2, az első 7 tag összege 45,5. Mi a hatodik tag?


Ez a kérdés, bár én ott akadtam el hogy hogyan számoljam ki a differenciát!

Valaki tudna segíteni?



2014. máj. 3. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:

a1=2

a7=2+6d

s7= (a1+a1+6d)/2*7=45.5

s7=((2+2+6d)/2)*7=45.5

ebből ki tudod számolni a d-t.

2014. máj. 3. 10:23
 2/4 anonim ***** válasza:

S7 = a1+(a1+d)+(a1+2d)+(a1+3d)+(a1+4d)+(a1+5d)+(a1+6d)

itt már az ismeretlen csak egy lesz mert ugyebár az S7 az 45,5 az a1 pedig 2 és kapsz egy egyszerű egyenletet :)

2014. máj. 3. 10:35
 3/4 A kérdező kommentje:

ÓÓÓÓ már értem!! :) Nagyon szépen köszönöm mindkét választ!!! Azért nem jött ki nekem, mert a differenciát csak 6x adtam hozzá. Akkor a hatodik tag 9,5.

Nagyon sokat segítettetek, kedden érettségizem, és épp gyakorlok :) A mértanit értem, meg minden mást is, bár a logaritmust még gyakorlom kicsit :)

2014. máj. 3. 14:47
 4/4 anonim ***** válasza:
ha a logaritmussal bármi gond van irj nyugodtan
2014. máj. 3. 14:53