Matematikai sorozatok, feladat: a1+a2+a3=70 a3+a4+a5=280 (Az "a" utánni számok indexben! ) Mennyi az a1?

Kösz előre is a segítséget!

2014. ápr. 26. 15:04
 1/3 A kérdező kommentje:

a1+a2+a3=70

a3+a4+a5=280

2014. ápr. 26. 15:09
 2/3 A kérdező kommentje:
mértani sorozat
2014. ápr. 26. 15:17
 3/3 anonim ***** válasza:

a1 + a1*q + a1*q^2 = 70

a1*q^2 + a1*q^3 + a1*q^4 = 280


a1(1 + q + q^2) = 70

a1*q^2(1 + q + q^2) = 280


280/70 = q^2


4 = q^2


q=2 és q'=-2


a1(1 + 2 + 4) = 70

a1*7 = 70

a1=10


a1(1 - 2 + 4) = 70

a1*3 = 70

a1' = 70/3

2014. ápr. 26. 16:24