Kösz előre is a segítséget!2014. ápr. 26. 15:04
1/3 A kérdező kommentje:
a1+a2+a3=70
a3+a4+a5=280
2014. ápr. 26. 15:09
2/3 A kérdező kommentje:
mértani sorozat
2014. ápr. 26. 15:17
3/3 anonim válasza:
a1 + a1*q + a1*q^2 = 70
a1*q^2 + a1*q^3 + a1*q^4 = 280
a1(1 + q + q^2) = 70
a1*q^2(1 + q + q^2) = 280
280/70 = q^2
4 = q^2
q=2 és q'=-2
a1(1 + 2 + 4) = 70
a1*7 = 70
a1=10
a1(1 - 2 + 4) = 70
a1*3 = 70
a1' = 70/3