Egy számtani sorozat ötödik, hatodik, és hetedik tagjának az összege 72, tizedik, tizenegyedik és tizenkettedik tagjának összege 87. Melyik ez a sorozat?

2012. máj. 21. 16:16
 1/2 anonim ***** válasza:

a5+a6+a7=72

a1+4d+a1+5d+a1+6d=72

3a1+15d=72


a10+a11+a12=87

a1+9d+a1+10d+a1+11d=87

3a1+30d=87


3a1+15d=72 /*(-1)

-3a1-15d=-72

3a1+30d=87


összeadva a két egyenletet:

15d=15

d=1


3a1+15d=72

3a1+15*1=72

3a1=57

a1=19


a1=19

d=1

2012. máj. 21. 16:35
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, így már értem:)
2012. máj. 21. 16:51