2012. máj. 21. 16:16
1/2 anonim válasza:
a5+a6+a7=72
a1+4d+a1+5d+a1+6d=72
3a1+15d=72
a10+a11+a12=87
a1+9d+a1+10d+a1+11d=87
3a1+30d=87
3a1+15d=72 /*(-1)
-3a1-15d=-72
3a1+30d=87
összeadva a két egyenletet:
15d=15
d=1
3a1+15d=72
3a1+15*1=72
3a1=57
a1=19
a1=19
d=1
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, így már értem:)
2012. máj. 21. 16:51