Válaszokat köszönöm!2012. máj. 10. 22:17
1/4 anonim válasza:
Első tag a, hányados q, akkor:
a+aq+aq^2=-12
aaqaq^2=80
Innen te jössz.
2/4 anonim válasza:
storno, azt hittem mértani a sorozatod, akkor helyesen:
a+(a+d)+(a+2*d)=-12
a*(a+d)*(a+2*d)=80
3/4 anonim válasza:
"storno, azt hittem mértani a sorozatod, akkor helyesen:
a+(a+d)+(a+2*d)=-12
a*(a+d)*(a+2*d)=80"
Ez helyes, de ilyenkor okosabb a 3 tagot úgy jelölni, hogy
a-d , a, a+d
Az összeg 3a, vagyis a=-4
A szorzat:
(-4-d)*(-4)*(-4+d)=80
Az első és 3. tag szorzata:
(-4-d)*(-4+d)=16-d^2
Mindhárom tag szorzata:
(16-d^2)*(-4)=80
16-d^2=-20
d^2=36
d=+-6
Vagyis a sorozat
-10,-4,2 VAGY
2,-4,-10
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2012. máj. 11. 06:00