2013. aug. 22. 21:37
1/2 anonim válasza:
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10
x,x,x,x,x,8,x,x,x,0
Négy egység alatt esik 8at, 8/4=2
Az első tizenöt tag összege pedig 2*15.
2/2 anonim válasza:
a₆ = 8
a₁₀ = 0
a₁₀ = a₆ + 4d = 8 + 4d = 0
4d = -8
d = -2
a₆ - 5d = 8 - 5*(-2) = 8 + 10 = 18
a₁ = 18
a₁ + 14d = 18 - 28 = -10
a₁₅ = -10
S₁₅ = [(a₁ + a₁₅)*15]/2
S₁₅ = [(18 - 10)*15]/2 = 60
Ellenőrizheted:
18 + 16 + 14 + 12 + 10 + 8 + 6 + 4 + 2 + 0 + (-2) + (-4) + (-6) + (-8) + (-10) = 18 + 16 + 14 + 12 = 60