Egy számtani sorozat második és tizedik tagjának összege 118. Ötödik és hatodik tagjának szorzata 3599. Melyik ez a sorozat?


Felbontottam az egyenleteket külön-külön, próbáltam egyenletrendszerként minden műveletet, DE egész számra soha nemjött ki egyik eredmény sem.

Kérném a segítségeteket, ti hogyan oldjátok meg?



2013. nov. 26. 19:37
 1/2 anonim ***** válasza:

a1+d+a1+9d=118

2a1+10d=118 /2

a1+5d=59 a1+5d=a6

a5*59=3599

a5=61


tehát a6=59 a5=61 eből a többit már ki tudod számolni.

2013. nov. 26. 19:43
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ügyes.
2013. nov. 26. 20:07