Felbontottam az egyenleteket külön-külön, próbáltam egyenletrendszerként minden műveletet, DE egész számra soha nemjött ki egyik eredmény sem.
Kérném a segítségeteket, ti hogyan oldjátok meg?
2013. nov. 26. 19:37
1/2 anonim válasza:
a1+d+a1+9d=118
2a1+10d=118 /2
a1+5d=59 a1+5d=a6
a5*59=3599
a5=61
tehát a6=59 a5=61 eből a többit már ki tudod számolni.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ügyes.
2013. nov. 26. 20:07