Valaki elmagyarázza a számtani és mértani sorozat lényegét?

Kérlek segítsetek! Köszönöm!
2013. nov. 19. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
A számtani sorozatnál a szomszédos elemek különbsége állandó, a mértani sorozatnál pedig a szomszédos elemek hányadosa állandó.
2013. nov. 19. 22:09
 2/4 anonim ***** válasza:

számtani sorozat: ahol az egyást követő tagok különbsége

(differencia, d) állandó.

tehát a(n) = a(1) + (n-1)*d

sőt:

a(n) = a(k) + (n-k)*d


mértani sorozat:

ahol az egymást követő tagok hányadosa (kvociens, q) állandó

tehát: b(n) = b(1)*q^(n-1)

sőt: b(n) = b(k)*q^(n-k)

2013. nov. 19. 22:13
 3/4 anonim ***** válasza:
:D ezekből én semmit se fognék fel pedig vágom ezeket :D youtube-n van egy csomo video matekkal kapcsban.nezz szet ott is.amugy a lenyeg hogy tudd a betuk mit jelentenek es a kepleteket alkalmazd
2013. nov. 20. 11:24
 4/4 anonim ***** válasza:
A függvénytáblázatban jól levannak írva :D Én is hülye voltam matekból,de ezek azért mentek :D
2013. nov. 20. 13:45