Kérlek segítsetek! Köszönöm!2013. nov. 19. 22:06
1/4 anonim válasza:
A számtani sorozatnál a szomszédos elemek különbsége állandó, a mértani sorozatnál pedig a szomszédos elemek hányadosa állandó.
2/4 anonim válasza:
számtani sorozat: ahol az egyást követő tagok különbsége
(differencia, d) állandó.
tehát a(n) = a(1) + (n-1)*d
sőt:
a(n) = a(k) + (n-k)*d
mértani sorozat:
ahol az egymást követő tagok hányadosa (kvociens, q) állandó
tehát: b(n) = b(1)*q^(n-1)
sőt: b(n) = b(k)*q^(n-k)
3/4 anonim válasza:
:D ezekből én semmit se fognék fel pedig vágom ezeket :D youtube-n van egy csomo video matekkal kapcsban.nezz szet ott is.amugy a lenyeg hogy tudd a betuk mit jelentenek es a kepleteket alkalmazd
4/4 anonim válasza:
A függvénytáblázatban jól levannak írva :D Én is hülye voltam matekból,de ezek azért mentek :D