Egy számtani sorozat 4. tagja 4, a 16. tagja 24, a 8 tagja- e ennek a sorozatnak?2013. okt. 15. 16:36
1/1 anonim válasza:
4 = a1 + 3*d
24 = a1 + 15*d
20 = 12*d
d = 20/12 = 5/3
4 = a1 + 3*(5/3)
4 = a1 + 5
a1 = -1
8 = -1 + (n-1)*(5/3)
9 = (n-1)*(5/3)
9*(3/5) = n-1
n = 27/5 +1 nem egész szám. Nem tagja.
Más módszer. 8 = 24/3
-1, 2/3, 7/3, 12/3, 17/3, 22/3, 27/3, ... Nincs közte.
-KA-