Határozzuk meg annak a derékszögű háromszögnek a szögeit, amelynek oldalai egy 2 differenciájú ( d=2 )számtani sorozat egymást követő tagjai. A feladat megoldásához a sin, cos, és tg tételeket használjuk! )

2013. okt. 15. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. Én matekos vagyok.
2013. okt. 15. 16:14
 2/4 anonim ***** válasza:

befogók a, a+2

átfogó a+4


Pitagorasz-tétel: a^2 + (a+2)^2 = (a+4)^2


Ebből a^2 - 4a -12 = 0


a1 = 6, a2 = -2 ez nem lehet.


befogók 6, 8

átfogó 10


tg alfa = 6/8 --> alfa = 36,9°


béta = 90° - 36,9° = 53,1°


-KA-

2013. okt. 15. 16:59
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. okt. 15. 17:39
 4/4 anonim ***** válasza:

#2 válaszoló jól irta.

Annyival egészíteném ki, hogy a 3-4-5 egy pitagoraszi számhármas, melynek differenciálja 1 (d=1). Ilyen oldalakkal a háromszög mindenképpen derékszög.


Mivel a feladat d=2 mondott ki, egyszerűen a dupláját veszem, ami 6-8-10.


Innentől ugyanúgy, mint ahogy az elöttem válaszoló is leírta (szögfüggvényekkel)

2013. okt. 15. 18:59