Számítsuk ki a 0 és 100 közé eső 5-ös nevezőjű törtek összegét!2013. okt. 14. 20:11
1/2 anonim válasza:
1/5 + 2/5 + 3/5 + ... 99/5
Számtani sorozat
a1 = 1/5
a99 = 99/5
n = 99
d = 1/5
S99 = 99(a1 + a99)/2 = 99 * (100/5) / 2 = 99 * 20 / 2 = 99*10 = 990
-KA-
2/2 vurugya béla válasza:
Nem jó!
Az utolsó elem 499/5= 99,8
És 499 db elem van...