Számítsuk ki a 0 és 100 közé eső 5-ös nevezőjű törtek összegét!

2013. okt. 14. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:

1/5 + 2/5 + 3/5 + ... 99/5


Számtani sorozat

a1 = 1/5

a99 = 99/5

n = 99

d = 1/5


S99 = 99(a1 + a99)/2 = 99 * (100/5) / 2 = 99 * 20 / 2 = 99*10 = 990


-KA-

2013. okt. 14. 21:22
 2/2 vurugya béla ***** válasza:

Nem jó!

Az utolsó elem 499/5= 99,8

És 499 db elem van...

2013. okt. 14. 23:09