2013. nov. 21. 10:36
1/3 anonim válasza:
derékszögű háromszög oldalai
befogók: a , a-d
átfogó: a+d
pitgorasz: aˇ2+(a-d)ˇ2=(a+d)ˇ2
rendezéssel: aˇ2=4ad
a=d
tehát az oldalai 4d 3d 5d
kisebb oldallal szemben kisebb szög
tgalfa=3d/4d= 36fok
3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!
2013. nov. 21. 23:24