Egy derékszögű háromszög oldalai egy számtani sorozat egymást követő elemei. Mekkora a háromszög legkisebb szöge?


2013. nov. 21. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:

derékszögű háromszög oldalai

befogók: a , a-d

átfogó: a+d

pitgorasz: aˇ2+(a-d)ˇ2=(a+d)ˇ2

rendezéssel: aˇ2=4ad

a=d

tehát az oldalai 4d 3d 5d

kisebb oldallal szemben kisebb szög

tgalfa=3d/4d= 36fok

2013. nov. 21. 10:47
 2/3 anonim ***** válasza:

bocs a 6-dik sor

a=4d

2013. nov. 21. 10:54
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!
2013. nov. 21. 23:24