Egy számtani sorozat első és ötödik tagjának összege 60. Mennyi a sorozat első öt tagjának összege?
S5=((a1+an)/2)*n Ezt a képletet kell használni, de ahhoz ki kellene számolni az a1-et és az lenne a kérdés, hogy azt hogyan kell kiszámolni az a1+a5=60-ból.
2014. ápr. 28. 16:11
1/2 anonim válasza:
a1+a1*4d=60 ebből a1*4d=60-a1
S5=((a1+a5)/2)*5
((a1+60-a1)/2)*5
S5=60/2*5=150
2/2 anonim válasza: