Egy számtani sorozat első és ötödik tagjának összege 60. Mennyi a sorozat első öt tagjának összege?


S5=((a1+an)/2)*n Ezt a képletet kell használni, de ahhoz ki kellene számolni az a1-et és az lenne a kérdés, hogy azt hogyan kell kiszámolni az a1+a5=60-ból.


2014. ápr. 28. 16:11
 1/2 anonim ***** válasza:

a1+a1*4d=60 ebből a1*4d=60-a1


S5=((a1+a5)/2)*5

((a1+60-a1)/2)*5

S5=60/2*5=150

2014. ápr. 28. 18:26
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy másik megoldás:

[link]

Érthető?

2014. ápr. 28. 19:26