Fruzsina1997 kérdése:

Számtani ill. mértani sorozatok (a többi lent)?


Van egy szép feladatom és elakadtam:

Egy számtani sorozat első 5 tagjának az összege 25

az 1.,2.,és 5. tag,ebben a sorrendben,egy mértani sorozat szomszédos tagjai.

Számtani sorozat első 5 tagja?


Az én verzióm:

a+a+d+a+2d+a+3d+a+4d=25

5a+10d=25 ezt /osztom 5-tel

a+2d =5 ==== a=5-2d


mértani:

a,a+d,a+4d

(a+d)^2=a(a+4d)

behelyettesítettem:

eredményként kijött:

4d^2+d=0

ebben nem vagyok biztos,hogy a d mennyit is ér.


úgy gondolom:d=0 Akkor a=5-(2*0)=5

a sorozat a1 5,a2 5 a3 5.....stb

a másik eredménnyel nem tudom hogy mit kezdjek:

4d^2=0

köszi előre is


2014. jan. 8. 10:57
 1/4 A kérdező kommentje:

Valamit számolgattam lécci aki tudja nézze már át lehet nem jó.....

4d^2+d=0

egy ilyet csináltam:

d(4d+1)=0

d=0

d'=1/4 akkor a sorozat:első 5 tagja:5,5,5,5,5

második 3,3.25,3.5,3.75,4

Köszönöm aki érti is és átnézi nekem! :)

2014. jan. 8. 11:35
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tiszta, hogy ez a 4d^2+d=0 hogy jött ki.
2014. jan. 8. 12:55
 3/4 anonim ***** válasza:

(a+d)^2=a(a+4d)

a^2+2ad+d^2=a^2+4ad

d^2=2ad

d=2a

2014. jan. 8. 13:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Inkább azt írom le, hogy én hogyan csinálom:

[link]

2014. jan. 8. 13:13