1. Egy számtani sorozat huszonnyolcadik tagja 28, kétszáznegyvenharmadik tagja 243. Mennyi az első 243 tag
összege?
2. Melyik sorozat számtani az alábbiak közül?
a.) an= sin(n*pí) cn= 5/n-3 bn= (2+n a négyzeten)
3. Egy számtani sorozat első eleme -4, a differenciája 5. Hány tagja van a sorozatnak 1000 és 2000 között?
2013. máj. 16. 23:42
1/4 A kérdező kommentje:
A 2. feladatnál bizonyítani kell, hogy ha az a definíciós képlettel. ( an+1 - an = d)
2013. máj. 16. 23:44
2/4 A kérdező kommentje:
És a 3.-nál az a1=4 és nem -4. Bocsi az elírásokért, de már nagyon fáradt vagyok. Tudom késő van, de remélem reggelig válaszol v.ki. Majd korán kelek, és addig meg reménykedek. :(
2013. máj. 16. 23:48
3/4 strikeman válasza:
Én nem tudom a választ, de hogy éjszaka ilyennel kell foglalkoznod...! Együtt érzek veled :(
4/4 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
Szia, lehet, hogy elkéstem vele, a 2-es feladatot nem is tudom.
1, A diffencia 1, az első elem 1. Az összegük 1+2+...+243= (1+243)*243/2=59292/2=29646
3, a1=-4, d=5
Akkor 1000-5*x<-4
5*x>1004
x>=201
2000-5*x>-4
5*x<2004
x<401
Tehát 201-tól 400-ig, azaz 199 tagja van a sorozatnak 1000 és 2000 között.