Néhány házi feladat kérdés mechanikából (? )


Két egyenlő nagyságú erőnek mikor lesz egyforma merőleges vetülete a tengelyre?


Két különböző nagyságú erő eredményezhet-e egyforma (ugyanakkora) merőleges vetületeket a tengelyre?


Mik az analitikus egyensúlyi alapfeltételek, és hogyan hangzanak?


Hogyan mutathatjuk be a pontra számított nyomaték nagyságát grafikus módon?


Már csak ezekre a kérdésekre nem tudom a választ, még a könyvben és a füzetben se találom a választ és lehetséges, hogy ezekből a kérdésekből lesz felmérő :(

Előre is köszi


2010. nov. 14. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Amennyiben ugyanakkora szöget zárnak be a vízszintessel

2. Az én józan eszem úgy diktálja, hogy nem, de ha az első kérdésből indulunk ki, talán hogy ha nem egyenlő szöget zárnak be a vízszintessel, előfordulhat.

3. Nem igen vagyok tisztában a fogalmakkal, de ha ugyanarra gondolok amire te, akkor három alapfeltétele van... Méghozzá, egy test akkor van egyensúlyban, ha az erők függőleges és vízszintes vetületeinek összege 0, illetve a testen lévő nyomatékok összege is 0. (ez röviden: summaFix=0; summaFiy=0; summaMiz=0)

4. Erre sajnos nem tudom a választ, biztosan csináltatok ilyen feladatokat órán.

2010. nov. 14. 17:15
 2/3 anonim ***** válasza:

1) Ha értelmük és nagyságuk megegyeznek valamint egyenlőek. Két F1 és F2, erő merőleges vetülete sin(a1)/sin(a2)*F1/F2 (ez esetben a / jel vagyot jelent és nem törtet). Ha értelmük egyenlő, azt jelenti, hogy a1=a2. Ha nagyságuk egyenlő akkor F1=F2. Csak ez a kettő szerepel a képletben, szóval csak ettől a két tényezőtől függ.

2) Eredményezhet, de akkor az sin(a1)*F1=sin(a2)*F2=konstans.

3)Az egyensúly alaptétele, hogy úgy a vízszintesen ható erők, mint a függőlegesen ható erők algebrai összege nulla legyen. És persze, hogy a nyomatékok összege is adja a nullát.

4)Pontosan nem tudom, de van egy tippem. Lerajzolod a pontot, az erőt (F) és a kettő távolságát egymástól (r). Van két vektorod és vektoriálisan összeszorzod (Fxr). Így megkapod a nyomatékvektort.

2010. nov. 14. 19:27
 3/3 A kérdező kommentje:
A 3. választ mégis megtaláltam, a 4. választ meg lerajzoltam :) Köszi szépen mind2töktől
2010. nov. 14. 20:12