Matek számtani sorozatok házi, segítene valaki?


a8-a3=3,7

a2+a4= 4 egyharmad (Bocsánat csak így tudom írni.)

Ha valaki levezetné és egy pici magyarázatot is fűzne hozzá, nagyon megköszönném..Semmit nem értek belőle..:(


2013. márc. 7. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2013. márc. 7. 19:31
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudnom kellene, hogy mennyivel egyenlő a2,a3,a4 és a8, mert a számtani sorozatot kellene felírnom.De nem boldogulok vele, mert eddig csak olyat vettünk, amiben meg volt adva a d..itt meg nincs.
2013. márc. 7. 20:21
 3/4 anonim ***** válasza:

a8=a1+7d

a3=a1+2d

a2=a1+d

a4=a1+3d


a1+7d-(a1+2d)=3,7

a1+7d-a1-2d =3,7

5d= 3,7

d=0,74


a1+d+a1+3d=13/3

2a1+4d =13/3

2a1+4*0,74=13/3

2a1+2,96 =13/3

a1 =(13/3-2,96)/2

2013. márc. 7. 20:38
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm, így már értem!! :)
2013. márc. 7. 20:56