Fruzsina1997 kérdése:

Számtani ill. mértani sorozatok:?


Egy számtani sorozat 1. 5 tagjának az összege

20.A második,harmadik és ötödik tag ebben a sor-

rendben,egy mértani sorozat szomszédos tagjai.

Határozzuk meg a számtani sorozat első 5 tagját.


Ma vettük és nem igazán jutott rá sok idő,hogy meg is értsük,végül a tanár leadta az anyagot(az a lényeg)


Köszönöm aki eltölt egy kis időt ezzel a feladattal!


Kiszámolás után tudnám gyakorolni és esetleg ha tud ilyen hasonló feladatokat megoldással akkor azt elfogadom.


2013. dec. 11. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Íme:

[link]

2013. dec. 11. 16:36
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi,de nem értem,hogy emelted ki a mértani részt.

(a1+2d)^2=(a1+d)(a1+4d)

ezt részét nem értem.Elmagyaráznád?

2013. dec. 11. 16:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Mértani sorozatra vonatkozó mértani közép tétele.


Bármely tag a 2. tagtól kezdve a két szomszédnak a mértani közepe.


Mértani közép, pl. 5 és 8 esetén: gyök(5·8) = gyök(40) = 6,32


3, 6, 12, 24, 48, 96, 192 mértani sorozat


6 = gyök(3·12) vagy 6² = 3·12

12 = gyök(6·24) = gyök(144) vagy 12² = 6·24

96 = gyök(48·192) vagy 96² = 48·192

stb.

2013. dec. 11. 18:04
 4/5 A kérdező kommentje:
Örök hálám!Így most már értem.
2013. dec. 11. 18:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2013. dec. 11. 20:27