Valaki segítsen nekem ebben a számtani sorozatos feladatban?


Az an számtani sorozatból ismert tagok:

a1=18 és ak=99. Mennyi a k értéke, ha az első k tag összege 1638.


2017. szept. 13. 17:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

(a1 + ak) * k / 2 = Sk


Behelyettesítve:

(18 + 99 ) * k / 2 = 1638

117 * k / 2 = 1638 │◄ *2

117 * k = 3276 │◄ :117

k = 28

2017. szept. 13. 18:07