Az an számtani sorozatból ismert tagok:
a1=18 és ak=99. Mennyi a k értéke, ha az első k tag összege 1638.
2017. szept. 13. 17:33
1/1 anonim válasza:
(a1 + ak) * k / 2 = Sk
Behelyettesítve:
(18 + 99 ) * k / 2 = 1638
117 * k / 2 = 1638 │◄ *2
117 * k = 3276 │◄ :117
k = 28