9. -es matek feladatok - Hogy kell megoldani?


1.

x^3=100x (egész számok halmazán)


2.

(9*10^90)/(6*10^-60) normálalakban


3.

(5x)/(x-2)(2x+1) (valós számok halmazán)



2017. aug. 22. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:

rendezzük ét:

x^3-100x=0

x(x^2-100)=0

egy szorza akkor 0 ha vaalemlyik tényező 0

tehát:

x=0

x^2-100=0

x^2=100

x=+-10

megoldás:-10 0 és +10

2017. aug. 22. 13:46
 2/5 anonim ***** válasza:

1.

x^3=100x

x^3-100x=0

x(x^2-100)=0

Egy szorzat pontosan akkor 0, ha valamelyik tényezője 0, tehát:

x=0

vagy

x^2-100=0, ennek megoldása az x= -10 és x=10



2. elosztjuk a számokat, majd elosztjuk a hatványokat:

9/6=1.5

10^90/10^-60=10^(90-(-60))=10^150


1.5*10^150



3.-nál nem értem mire vonatkozik a kérdés

2017. aug. 22. 13:51
 3/5 A kérdező kommentje:
3. Mely valós számokra értelmezhető az (5x)/(x-2)(2x+1) kifejezés?
2017. aug. 22. 17:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden valós számra értelmezhető kivétel az ahol a nevező

0-át venne fel

x-2nem=0 és az 2x+1nem=0

Tehát az x nem lehet sem 2 sem -1/2

2017. aug. 23. 08:10
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, ezek alapján már értem, hogy kell megoldani :)
2017. aug. 23. 10:58