1.
x^3=100x (egész számok halmazán)
2.
(9*10^90)/(6*10^-60) normálalakban
3.
(5x)/(x-2)(2x+1) (valós számok halmazán)
2017. aug. 22. 11:43
1/5 anonim válasza:
rendezzük ét:
x^3-100x=0
x(x^2-100)=0
egy szorza akkor 0 ha vaalemlyik tényező 0
tehát:
x=0
x^2-100=0
x^2=100
x=+-10
megoldás:-10 0 és +10
2/5 anonim válasza:
1.
x^3=100x
x^3-100x=0
x(x^2-100)=0
Egy szorzat pontosan akkor 0, ha valamelyik tényezője 0, tehát:
x=0
vagy
x^2-100=0, ennek megoldása az x= -10 és x=10
2. elosztjuk a számokat, majd elosztjuk a hatványokat:
9/6=1.5
10^90/10^-60=10^(90-(-60))=10^150
1.5*10^150
3.-nál nem értem mire vonatkozik a kérdés
3/5 A kérdező kommentje:
3. Mely valós számokra értelmezhető az (5x)/(x-2)(2x+1) kifejezés?
2017. aug. 22. 17:55
4/5 anonim válasza:
Minden valós számra értelmezhető kivétel az ahol a nevező
0-át venne fel
x-2nem=0 és az 2x+1nem=0
Tehát az x nem lehet sem 2 sem -1/2
5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, ezek alapján már értem, hogy kell megoldani :)
2017. aug. 23. 10:58