Mi az alábbi matek feladatok megoldása? Sos


Melyik az a szám,amelyiknek a felét a harmadával megszorozva 54-et kapunk?


8 bárány elkerítéséhez 25egyforma racsot hasznaltak fel.

a) Hogyan rendezte el a gazda a racsokat, ha minden ketrecben 1 birka van, es a ketrecek nagysaga is egyforma?

b) Egy ejszaka 3 racsot megrongalt a farkas. Hogyan rendezte at a maradek 22 racsot a gazda, hogy a 8 barany most is kulon lehessen?


Kilenc barany van az udvaron. Rajzolj be 2 negyzetet ugy, hogy mindegyik barany kulon rekeszben legyen!


Ha a gazda 20 malacot vasarolna, akkor eppen ketszer annyi malaca lenne, mintha 5ot eladna belole. Mennyi a malacok szama?


Egy baromfiudvarban 30nal tobb, de 36nal kevesebb allat van. 2vel tobb csirke,mint kacsa, 11gyel kevesebb liba, mint csirke.

Hany csirke, kacsa, liba van?


koszonom szepen!!

nagyon fontos lenne!! keddre kellene!



2017. jún. 6. 00:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennit ajánlasz érte?
2017. jún. 6. 10:59
 2/10 anonim ***** válasza:
18
2017. jún. 6. 16:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek cseszett egyszerű feladatok alig kéne gondolkozz a megoldásokhoz ...
2017. jún. 6. 17:14
 4/10 A kérdező kommentje:

3.valaszolo!

Tesom negyedikes konyveben vannak a szorgalmi resznel. Tesom kituno tanulo, megtanulja, tudja amit kell, de ezeket nem gyakoroltak. Megis feladtak neki, en 10es gimnazista vagyok es szegyen, nem szegyen nem all ra az agyam.

Csak segitseget kertem nem kioktatast, hogy gondolkozzak es ha okoskodsz legalabb ertelmes mondatot irj.

Koszi

1.valaszolo!

mennyit es mit kersz?😂😂

2017. jún. 6. 20:12
 5/10 anonim ***** válasza:

Tudod, ez úgy szokott lenni, hogy segítünk, de helyetted nem csináljuk meg a feladatot.

Legalább leírhatnád, mire jutottál.

Legtöbbnél elég egy sima egyenletet felírni, a harmadiknál meg feltételezem egy meglévő téglalap belsejét kellene 9 részre osztani. Pofonegyszerű: két egymásra merőleges, egymáson túlnyúló téglalap, faltól falig (önmagában 5 rekesz, a maradék négyet a sarkok adják)

2017. jún. 7. 11:21
 6/10 anonim ***** válasza:

1. jelöljük a számot x-el. Ekkor:

(x/2)*(x/3)=54

x^2/6=54

x^2=324

x^2-324=0

(x+18)(x-18)=0

x.1=-18

x.2=18


2.

a) egymás mellett 5, az első és utolsó alatt 1-1, illettve az alsó sor utolsójához is kapcsolódik még 1 jobbról

b) 4*2-es téglalapba


3. rajzolsz egy ellipszist, mint udvar, az egyik négyzetnek vízszintes és függőlegesek az oldalai, a másiknak 45°-kal meg vannak döntve ehhez képest és játszadozz az elhelyezésükkel, nekem kijött


4. m-malacok száma

m+20=2*(m-5)

m+20=2m-10

30=m


5.

c-csirke

k-kacsa

l-liba


30<c+k+l<36


k=c-2

l=c-11


30<c+(c-2)+(c-11)<36

43<3c<49

14,33<c<16,33


c.1=15

k.1=13

l.1=4

ell.: 15+13+4=32 pipa


c.2=16

k.1=14

k.2=5

ell.: 16+14+5=35 pipa


Mivel 4-es könyv nyilván nem ilyen szinten kéri a feladat a megoldást, hanem "megérzés" és "próbálgatások" útján, viszont a feladatok helyes és pontos megoldása ez, ez alapján próbáld meg leegyszerűsítve elmagyarázni neki.

2017. jún. 9. 12:36
 7/10 anonim ***** válasza:
Negyedikes tananyag ez? Kérem valaki cáfolja vagy erősítse ezt meg, mert nem akarom elhinni. Ehhez nem kell matematikai tudás, csak kis logika és a pár alapművelet ismerete. Amikor én általánosba jártam, egészen második év közepéig alig írtunk valamit, főleg ilyen jellegű feladatokat oldottunk meg. Persze, ezt szépen le lehet vezetni egyenletekkel is, de nem feltétlen kellenek hozzá.
2017. jún. 9. 13:26
 8/10 anonim ***** válasza:
#6 vagyok. Ahogy írtam is, természetesen nem 4-es anyag, de neki, mint gimnazistának értenie kell a megoldását, hogy el tudja magyarázni a 4-esnek. Plusz precízen csak így lehet megoldani, 4-es tudással nem.
2017. jún. 9. 14:36
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Igen, negyedikes anyag. Sajna nekem nagyon nem áll rá az agyam az ilyen logikai feladatokra. Inkább humános beállítottságú vagyok. Volt amit én is egyenlettel próbáltam megoldani.

Ja és ez ilyen szorgalmi feladat, bár nem értem miért ad fel nekik ilyet a tanárnő, ha nem gyakorolják. Gondolom nem sokan oldották meg, ha a kitűnő tanuló húgom nehezen birkózott meg vele..

2017. jún. 14. 16:51
 10/10 anonim ***** válasza:

"bár nem értem miért ad fel nekik ilyet a tanárnő, ha nem gyakorolják"

Valószínűleg azért, mert ezt nem lehet és nem is kell gyakorolni. Logika kell hozzá semmi más.

Akkor ezek szerint a húgod is "humános beállítottságú", ilyen korban nem számítanak ezek nagyon komoly feladatoknak.

2017. jún. 14. 19:15