1. (a^2-5)/(a-5)
2. (a^2-5)/(a+5)
3. (√2-√18)^2
4.Sétálunk egyenesen 75 m-t szemben látunk egy tornyot, amelynek teteje 37°45'van. A torony tetején velünk szemben az egyik barátunk áll, ő lát egy folyópartot 45°- ban
Mekkora távolságra van a folyó?
Milyen magas a torony?
Milyen messze állunk a toronytól?
2016. szept. 2. 12:22
1/3 anonim válasza:
fent van az összes feladatsor és megoldás az oktatas.hu-n, ott megtalálod
2/3 A kérdező kommentje:
De ezek nem konkrétan onnan vannak sajnos
2016. szept. 2. 12:29
3/3 anonim válasza:
Az 1-es és a 2-es így nem egyszerűsíthető ha az a feladat.
Nem az van a számlálóba a^2-25
3. 2+18-2*gyök(2*18)=2+18-12=8 (itt használni kellet a
(a-b)^2=a^2+b^2-2*a*b azonosságot ha ez volt a feladat.