11-es matek feladatok megoldása, hogyan?


1., Egy mértani sorozat hetedik tagja 17, a tizedik tagja pedig -17. Mennyi az első 100 tag összege?


2., Az 1, a 8 és a 22 számokhoz ugyanazt a valós számot adva egy mértani sorozat három szomszédos elemét kapjuk. Mennyi a mértani sorozat hányadosa?


2016. márc. 5. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
1. q=(-1), tagok ugyanazok, csak az előjelek változnak, +-+-+- és így tovább, ebből kikövetkezteted, hogy az első tag +17. Majd képlet alapján is, az első 100 tag összege 0, de ha belegondolsz, az első és a második tag összege 0 lesz, a harmadik és negyedik tag összege is. így mész szépen tovább 100-ig. eljutsz oda, hogy a 99. és a 100. tag összege is 0 lesz. ebben az esetben, minden páratlan tag és páros tag össze 0 lesz. (17+(-17)=0)
2016. márc. 5. 20:31
 2/3 anonim ***** válasza:

2. feladat


m1 = 1 + x

m2 = 8 + x

m3 = 22 + x


Mértani sor esetén

m1*m3 = m2²

Behelyettesítesz és megoldod (elsőfokú egyismeretlenes egyenlet lesz)

2016. márc. 5. 20:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyílvánvalóan a feladat egyszerű képletbehelyettesítés, melyre a korábbi válaszolók a kellő iránymutatást is megadták. Érdemes lapozgatni a függvénytáblázatot, abban nagyon sok hasznos dolog megtalálható. Már csak azért is, mert fontos szempontként tarható számon, hogy ki, és milyen mértékű rutinnal tudja használni eme csodás könyvkiadványt.
2016. márc. 5. 21:18