Tudnátok segíteni ebben a matematika feladványban?


Peti 3 koronggal játszott, amelyek mindkét oldalára egy-egy 10-nél kissebb egymást követő pozitív rgész szám van irva. Az első dobás eredményeként a rajz mutatja, ( 6, 7, 8) a korongon lévő számok összege 21 (6+7+8=21). Peté még 7x dobott ezek összegét feljegyezte:16 17 18 19 20 23.

1. kérdés: Milyen számok vannak a korongon?

2.kérdés Mely szám van a 6 ossal szemben? Mesz szám van a 8assal szemben? Ha vaalk itudna benne segíteni vagy valami instrukciót adni az elinduláshoz nagyon megköszönném! legyen szép napod, köszi hogy elolvastad!



2017. júl. 24. 19:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
#10: Vagy a 6-os vagy a 8-as túloldalára (mivel a 7-esére nem lehet, mert akkor egyszerre kellene a korong mindkét oldalának felfele lennie).
2017. júl. 25. 12:54
 12/16 anonim ***** válasza:
És a 4 szomszédos a 6-ossal vagy a 8-assal? ...
2017. júl. 25. 12:56
 13/16 anonim ***** válasza:
Úgy nem kell, hogy szomszédosak legyenek. A 6 szám legyen egymást követő.
2017. júl. 25. 13:00
 14/16 anonim ***** válasza:

Hát, ez eléggé nem derül ki egyértelműen a feladatból...


Ha így van, akkor a legegyszerűbb módja az elindulásnak, hogy először megállapítjuk, hogy ezek a számok 8-féleképpen írhatóak fel összegként, így mind a 8-at megadták. Ha a legnagyobb szám a 8 lenne, akkor a legnagyobb összeg a 6+7+8=21, viszont van 23-as összeg is, így kell, hogy a 8-nál legyen nagyobb szám, abból pedig csak 1 van, ami 10-nél kisebb, és az a 9. Innen viszont már nem nehéz kitalálni, hogy a 9;8;7;6;5;4 számok vannak a korongokon.


A legnagyobb összeg így 7+8+9=24 lehetne, de csak 23 van, így a 9-es nem lehet a 6-oson. Ha a 7-esen van, akkor a legnagyobb a 6+8+9=23, ez lesz a nyerő, tehát a 7-es túloldalán található a 9-es.


Innen próbáld meg befejezni.

2017. júl. 25. 14:07
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Akit érdekel: a feladat egy kicsit hülyén volt leirva de a számok a 4 5 9 és a 9 es a 6 os hátulján van az ötöd a 8asén és a 4 es a hetesén ( valahogy így de ebbe még nem vagyok biztos de a számok azok jók) Köszönöm a segítséget mindenkinek! legyen további szép napod!
2017. júl. 25. 14:31
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha a 6-os a 9-essel van együtt, akkor hogyan rakod ki a 23-at? :)
2017. júl. 25. 14:56
1 2