Az x milyen értékei esetén lesz a (6x – 12) :5 tört értéke a) pozitív;  b)  nem negatív;  c)  negatív;  d)  1-nél kisebb;  e)  1-nél nem nagyobb?


2017. júl. 24. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Pozitív azt jelenti, hogy 0-nál nagyobb, vagyis: (6x-12)/5>0 Ezt gondolom fel tudod írni a többi 4 esetben is, igaz?
2017. júl. 24. 13:40
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Ahogy az első válaszoló írta. Meg kell vizsgálni hogy a különböző egyenlőtlenségek mikor lesznek igazak. Az egyenlőtlenségeket fel tudod írni? Vagy az egyenlőtlenség felírásával van gond?


Javaslom határozd meg hol lesz 0 és hol lesz 1 az értéke, aztán csak értőolvasás kérdése, hogy melyik kérdésre melyik tartomány a válasz.

2017. júl. 24. 17:30
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

Ezt nagyon számolni sem kell, mert ránézésre megmondható az "x" értéke:


a) ha x "3" vagy annál nagyobb: (6*3-12)/15 = 1/15

b) ha x "2" vagy annál nagyobb: (6*2-12)/15 = 0

c) ha x "1" vagy annál kisebb: (6*1-12)/15 = 1/15


A d) és az e) pontot meghagyom, hogy azért te is gondolkozz rajta... Annyit elárulok, hogy egy tört lesz az "x" értéke.

2017. júl. 27. 14:46
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

2-es vagyok. Nem ertem miért nem hasznos amit írtam. Zavar hogy nem a konkrét végeredményt irtam le?


0 nyilván ott lesz ahol a 6x-12=0 vagyis 2-nél. 1 meg ahol 6x-12=5, vagyis 17/6-nál.


Csak hogy az értőolvasás is meglegyen:

Pozitív: 0-nál nagyobb

Negatív: 0-nál kisebb

Nem negatív: 0-nál nem kisebb

1-nél kisebb: Minden olyan szám, amiből egyet kivonva negatív lesz az érték

1-nél nem nagyobb: 1 és az 1-nél kisebb számok

2017. júl. 27. 15:42
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy nem hasznos.
2017. júl. 28. 10:45
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Kell még valami segítség, vagy így már boldogulsz vele?
2017. júl. 28. 12:29
 7/7 A kérdező kommentje:
Már nem kell.
2017. júl. 29. 11:10